Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

“ASIRLIK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’E SAYGI ve MİNNETLE” hepinizi selamlıyoruz.

Yaşadığımız bu anlamlı yılda, 26-29 Ekim tarihleri arasında Cumhuriyetimizin Başkenti Ankara’da düzenleyeceğimiz “12. ULUSLARARASI KATILIMLI ÇOCUK NEFROLOJİ KONGRESİ”ne sizleri davet etmekten mutluluk ve onur duyuyoruz.

Bir asrı geride bırakmış Cumhuriyetimizin her yaştan çocukları olarak 100. Yılı kutlamayı hepimiz hak ediyoruz. En değerli bayramımız olan Cumhuriyet Bayramımız da bu yıl çok özel etkinliklerle kutlanmayı, yüceltilmeyi hak ettiğinden, kongremiz için bu tarihleri ve Ankara’yı seçtik. Çocuk nefrolojisinin tüm yönlerini son gelişmeler ışığında hep birlikte tartışacağımız bilimsel bir şölen ortamında, Cumhuriyet’in kazanımlarını konuşacağımız, hissedip yaşayacağımız sosyal etkinliklerle derin bir anlam katmaya çalışacağımız kongremizde eksiksiz bir şekilde bir arada olmayı istiyor ve hepinizi Ankara’ya bekliyoruz.

Nadir örnekleriyle birlikte glomerüler ve tübüler hastalıklar, idrar yolu enfeksiyonları ve üriner sistem taş hastalığı, diyaliz ve böbrek naklinden, hipertansiyon, nadir hastalıklar, pediatrik nefrolojide yeni ilaç ve biyoteknolojik tedavilere kadar konferans, panel, uzmanına danışalım, birlikte tartışalım oturumlarından, eğlenceli ve öğretici yarışmalara kadar farklı oturumlarla zenginleşecek olan bilimsel programa ek olarak, kongremizde 100. Yılında Cumhuriyetimize olan inancımızı ve bağlılığımızı ifade etmek adına düzenlediğimiz pek çok etkinliğimiz olacaktır. “Anıtkabir Ziyareti – Törenle Atamızın Mozolesine Çelenk Konması ve Anı Defterine Türk Çocuk Nefrologları adına yazdığımız metinle ATA’mıza Sesleniş”, “Kurtuluş Savaşı Müzesi Ziyareti”, Prof. Dr. Sedat Sever ile “Cumhuriyet ve Çocuk Söyleşisi”, Prof. Dr. Armağan Elçi ile “Cumhuriyet Konseri” ve Sayın Sunay Akın’ın cümleleriyle “Cumhuriyet ve Doktorlar” konulu video sunumu kongremizden unutulmaz anlar olarak hafızanızda kalsın istiyoruz.

6 Şubat 2023 günü dokuz saat ara ile yaşanan Kahramanmaraş ve Elbistan merkezli Büyük Anadolu Depremleri, tarihimizin en büyük renal afeti olarak gerisinde büyük bir yıkım bıraktı. Kongremiz süresince ayrıntıları ile konuşacağımız “Depreme ve Afetlere Hazırlık”, “Depremde Nefrolojik İlk Yardım ve İleri Destek Tedavileri”, “Depremzede ve Afetzedelerin Fiziksel ve Ruhsal Sağaltımı” oturumları ile hem yaralarımızı sarmaya, hem de ilerisi için önlem olabilecek detayları tartışacağız. Depremin ilk anından itibaren birinci derecede sorumluluk üstlenen, koşulların en zor olduğu bu anlarda göreve çağrılmadan koşan, gecesini gündüzüne katarak çalışan, cana can katan yüce gönüllü meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ederken, bir daha böyle bir felaket yaşamamak umuduyla gösterdiğimiz fedakarlığın ve başarının herkese örnek olmasını diliyoruz.
Emek vererek kongremizin düzenlenmesine katkı sunan tüm değerli Hocalarımıza ve meslektaşlarımıza ve bizlerle olacak tüm değerli üyelerimize Çocuk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Prof. Dr. Sevcan A. Bakkaloğlu Ezgü
Çocuk Nefroloji Derneği Başkanı


Çocuk Nefroloji Derneği

Karşıyaka Mah. Kayı Cad. 29/7
Keçiören, Ankara
info@cocuknefroloji.org
www.cocuknefroloji.org


D Event Turizm Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.
Güzeltepe Mahallesi Özvatan Caddesi No:38/3
Çankaya / Ankara
+90 312 438 10 39 | +90 312 438 10 09
bilgi@devent.com.tr
www.devent.com.tr

D Event Turizm Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.